We wrześniu w naszej parafii (p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Chełmnie) został ogłoszony konkurs na wykonanie “Najpiękniejszego Różańca”. Adresatami konkursu byli uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chełmnie z klas “0” – IV.

Dzieci mogły przynosić różance wykonane dowolną techniką, indywidualnie lub rodzinnie. Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Na konkurs wpłynęło 46 prac. Były różańce z chlebków, żołędzi, kasztanów, orzechów, jarzębiny, drewnianych koralików, makaronu, chrupek, nakrętek itp. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka, komisja konkursowa miała duży problem z wyłonieniem laureata. W wyniku obrad jury pod przewodnictwem Księdza Proboszcza wybrało, aż 11 zwycięzców i przyznało nagrody. Gratulujemy!

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród miało miejsce w kościele parafialnym podczas ostatniego w tym roku nabożeństwa różańcowego. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały słodkie upominki i nagrody książkowe ufundowane przez Proboszcza – Księdza Grzegorza Grochowskiego.

Wystawa prac konkursowych została wyeksponowana w kościele parafialnym przy bocznym ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii konkursowej.

« z 3 »