Katechizm ten zawiera popularnie napisaną wykładnię najważniejszych zasad wiary, moralności i kultu, do których przestrzegania zobowiązani są wierni Kościoła katolickiego. Oryginalny tekst katechizmu jest napisany po łacinie. Jest on sporządzany przez specjalną katechetyczną komisję przy papieskiej Kongregacji Nauki Wiary i ostatecznie zatwierdzany przez papieża.

Poniższy obrazek zawiera odnośnik do pełnego tekstu Katechizmu, zawartego na stronie Opoka.org

Katechizm na wesoło.

„3MC” to skrót od „3 Minute Catechism“ (trzyminutowy katechizm). Materiał ten ma na celu wyjaśnienie wiary katolickiej, w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego oraz nauczanie wybitnych teologów. Jego treści prezentowane są w sposób prosty i zwięzły, aby dzięki temu mógł trafić do jak najszerszego grona odbiorców.

Oczywiście 3MC nie odpowie na wszystkie pytania. Należy także liczyć się z uproszczeniami, które zostały wymuszone poprzez wybrany format prezentacji. Zaleca się, aby przedstawione treści zostały pogłębione w dalszych dyskusjach, z wykorzystaniem innych źródeł (Pismo Święte, Katechizm Kościoła Katolickiego, Youcat etc.).

Zachęcamy również do lektury “Dzienniczka” Św. Faustyny.