Ogłoszenia duszpasterskie – 27 czerwca 2021 roku XIII Niedziela zwykła.

1. Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii jak ważna jest wiara w życiu człowieka. Czy staram się pogłębiać i umacniać swoją wiarę?
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro w poniedziałek – św. Ireneusza B.M., w sobotę – św. Tomasza Ap.
  3. We wtorek Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła – Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00.
  4. W tym tygodniu jeszcze do środy ostatnie nabożeństwa czerwcowe.
  5. W tym tygodniu także przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi już od godz. 17.00.
  6. Dziś przeżywamy w naszej Parafii uroczystość I Komunii Św. Od jutra dzieci rozpoczną swój tzw. „Biały tydzień”. Jutro w poniedziałek poświęcenie pamiątek i prezentów komunijnych (w tym wszelkiego rodzaju pojazdów). We wtorek dzieci przyniosą ze sobą świece chrzcielne, będzie to dzień odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, w środę będzie tzw. Dzień misyjny, w piątek dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki.
  7. Składam serdeczne podziękowanie za dwie ofiary na potrzeby naszej Parafii z ubiegłego tygodnia na sumę 200zł. Bóg zapłać.
  8. Składam także podziękowanie rodzicom dzieci, które przeżywały w ubiegłą niedzielę Komunię rocznicową za złożoną przez nich ofiarę. Bóg zapłać.
  9. Rozpoczęliśmy czas wakacji. Pamiętajmy, że czas wakacyjnego wypoczynku nie jest czasem wakacji od Pana Boga. Pamiętajmy w tym czasie o niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie – również podczas wakacyjnych wyjazdów.
  10. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej. W tym najnowszym tygodniku „Idziemy” m.in.: Na wakacje z rodziną – Jak i dlaczego warto przynajmniej część wakacji spędzić w gronie rodzinnym?; Wypoczynek we wspólnocie – Propozycje różnych wspólnot religijnych oraz ośrodków rekolekcyjnych na tegoroczne wakacje – przedstawia Agnieszka Domańska… oraz wiele innych ciekawych artykułów.
  11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień:
  12. Wszystkim Parafianom i gościom naszej Parafii życzę Błogosławionej niedzieli, a także bezpiecznych i radosnych wakacji.
  13. Niech Bóg nam Błogosławi.